Naszym maluszkom codziennie serwujemy szereg zajęć dostosowanych do ich zainteresowań, umiejętności oraz etapu rozwojowego na jakim się znajdują. Na naszych tablicach informacyjnych rodzice mogą codziennie znaleźć plany tygodniowe, gdzie odnotowane jest w kilku punktach co czeka na maluszki.


Ciocie przygotowują plany korzystają z dostępnych w naszym żłobku metod i środków tj.:

Bajkoterapia
Zabawy paluszkowe i dźwiękonaśladowcze
Dziecięce masażyki metoda Marty Bogdanowicz
Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki Batii Strauss
Metoda Pedagogiki Zabawy KLANZA
Metoda Porannego Kręgu
Zabawy Metodą Ruchu Rozwijającego wg. Weroniki Sherborn
Program Aktywności opracowane przez M.Ch. Knillów
Teatrzyk tj. Kamishibai, z wykorzystaniem kukiełek, pacynek
i prawdziwych aktorów
Zabawy tematyczne w zaaranżowanych kącikach tematycznych
tj. kuchnia, lekarz, warsztat, sklep czy księgarni
Zabawy umuzykalniające z użyciem ciekawych instrumentów

Dodatkowo dwa razy w miesiącu organizujemy większe uroczystości tematyczne związane z porą roku, wypadającym świętem, a także zapraszamy gości specjalnych.  Szczegółowy harmonogram można zaleźć tutaj https://www.zlobek.scuw.pl/harmonogram-imprez-2018/.

Nie poprzestajemy jednak na tym. Mamy stały kontakt ze specjalistami, którzy organizują naszym milusińskim dodatkowe zajęcia, o nich więcej poniżej:

ZABAWY LOGOPEDYCZNE

Zajęcia odbywają się w grupach 7-8 osobowych średnio raz w tygodniu.

Praca z dziećmi nastawiona jest początkowo na nawiązanie kontaktu, pozyskiwanie zaufania oraz zachęcenie do uczestnictwa w zajęciach. Terapia logopedyczna prowadzona jest zgodnie z zasadami dydaktycznymi i opiera się na: systematyczności, stopniowaniu trudności, utrwalaniu i aktywnym udziale dziecka.

SENSOPLASTYKA

Zajęcia odbywają się w grupach 7-8 osobowych średnio raz w tygodniu.

Do prowadzenia zajęć stosowane są głównie elementy sensoplastyki. Dzieci poprzez zabawę, stymulują wszystkie zmysły, co wpływa na rozwój całego organizmu. Kształtują w ten sposób wrażliwość estetyczną, rozwijają małą i dużą motorykę, a przede wszystkim czerpią radość z pracy.

DOGOTERAPIA 

Zajęcia odbywają się w grupach 8-12 osobowych raz w miesiącu.

W czasie zajęć maluszki mają okazję poznać poznać przyjaciela prowadzonego przez wykwalifikowanego terapeutę. Zajęcia mają na celu przełamywać lęk przed czworonogiem oraz pogłębiać z nim kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie, i przytulanie się. Pomaga kształtować orientację w schemacie własnego ciała i poznać budowę zwierzęcia. Dzieci uczą się także prawidłowej i bezpiecznej reakcji na napotkane psiaki oraz kształtują motorykę poprzez naśladowanie czynności wykonywanych przez zwierzę. 

RELACJE Z WSZYSTKICH ZAJĘĆ NA BIEŻĄCO ZAMIESZCZAMY NA NASZYM FANPAGE https://www.facebook.com/zlobekscuw/.